Znakowanie armatury i urządzeń

Czytelne oznakowanie poszczególnych części instalacji jest istotnym czynnikiem, gwarantującym przede wszystkim bezpieczeństwo pracy, ale również ułatwiającym poruszanie się po instalacjach i ich obsługę. Najpowszechniejszą formą oznakowania armatury lub urządzenia jest umieszczenie na niej lub w jej pobliżu tabliczki identyfikacyjnej z opisem danego elementu.

Opis może być słowny lub zakodowany w formie kodu alfanumerycznego np. KKS. Należy pamiętać, że zarówno opis, jak i kod powinny być na tyle krótkie i zwięzłe, aby ich odczytanie nie zajmowało obsłudze zbyt długiego czasu. W przypadku kodu alfanumerycznego lub zastosowania skrótów opisowych należy sporządzić i udostępnić załodze instrukcję czytania tabliczek. Obsługa powinna również przejść odpowiednie szkolenie.

Znakowanie urządzeń jest jednym z ważniejszych elementów bezpieczeństwa stanowiska pracy.

 • Obejma zaciskowa ślimakowa

  Elementy montażowe

  Oferujemy szeroką gamę elementów do montażu tabliczek i tablic na instalacjach. Zapewniają one trwałe, czytelne i estetyczne zamontowanie znaku.

 • Tabliczka identyfikacyjna alucer

  Tabliczki alucer

  Alucer to specjalna technologia, opracowana przez firmę Elmetal umożliwiająca dowolny nadruk na aluminium. Jest to świetna alternatywa dla tabliczek plastikowych i nierdzewnych. Niska odporność na temperatury tabliczek plastikowych oraz brak możliwości umieszczenia koloru na tabliczkach nierdzewnych czyni z tabliczek Alucer doskonałą opcję.

 • Tabliczki grawerowane - stal nierdzewna

  Tabliczki grawerowane

  Tabliczka identyfikacyjna może być przez nas wyprodukowana na czterech materiałach, odpowiadających wymaganiom środowiska chemicznego i termicznego, w którym będzie użytkowana: laminat plastikowy, aluminium, stal nierdzewna i mosiądz. Wszystkie są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

 • Tabliczki składane wsuwane w profil PCV

  Tabliczki składane

  Tabliczki składają się z profilu, w którym umieszcza się wsuwkę z nadrukowanym numerem, opisem lub dowolną informacją. Dodatkowo w profilu można umieścić piktogramy, strzałki, znaki ostrzegawcze, kolory identyfikujące medium.